"Гітара" Еммі Редфорд

теґи: Гітара, Еммі Редфорд, Саффрон Берроуз, кінорецензія

Емі Редфорд, дочка відомого актора Роберта Редфорда багато років пробувала себе у ролі акторки та театрального режисера,  дебютувала у 2008 талановитою роботою "The Guitar", що була представлена на фестивалі "Молодість" у Києві минулого року. Сценарій до фільму був написаний Емосом По на основі реальної життєвій історії. А справжнє людське життя не можна звинуватити у банальності сюжету...

Що б ви зробили, взнавши, що жити Вам лишається місяць-два і часу вже немає? Мабуть, більшість людей повторили би дії головної героїні фільму, роль якої виконує Саффрон Берроуз – нарешті зробили те, що завжди відкладали на потім, реалізували свої найбільші мрії, сексуальні фантазії та витратили усі гроші до останньої копійки. Практично уся дія фільму розгортається у одній кімнаті, що поступово наповнюється купою одягу, великим ліжком, незліченою кількістю ваз та інших деталей інтер`єру і двома коханцями. Та найважливішим і, можливо, єдино важливим придбанням у цій ситуації  стає Гітара. Гітара з великої букви – як потаємна пристрасть, як єдиний  порятунок, як  жива сила.

Фільм примушує задуматись: а чого люди так дивно влаштовані, що згадують для чого вони живуть, лише коли збираються померти? Працююють на роботі, яка їм не подобається, живуть з людьми яких не люблять і забувають усі мрії, як сон. Можливо, кожному з нас у якості профілактики від байдужості  потрібно раз на рік видавати діагноз СНІД або рак?

Перше місце у моєму рейтингу в   номінації "Фільм, що примушує задуматись".